Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası
    Kıdemli Üye
    MB-SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    661
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    246

Exclamation MeGUI ile Ses Senkronu (Resimli Anlatım)

MeGUI ile Ses Senkronu

Bu yöntem ile sese delay verdikten sonra
    sesiniz TV de tekrar bozulmaz . MKVToolNix GUI ile delay verince PC de düzeliyor fakat TV de ses eski haline dönüyordu .

Neyse başlayalım

Önce buradan MeGUI programını indiriyoruz. İndikten sonra programı bir klasöre çıkartın

MeGUI download | SourceForge.net

Sonra programı çalıştırın

2.

3.

4.

5.

6.

7.

2.YÖNTEM ELİNDE SADECE SES DOSYASI OLANLAR İÇİN
    Bu yöntem buradan indirdiğiniz sesin delay değerini biliyorsanız filme eklemeden önce delay vermek için. Sonra filme ekleyebilirsiniz sesi.
    1.

2.

BURADA ANLATILAN İŞLEMLER BİLGİSAYARINIZIN ÖZELLİKLERİNE GÖRE DEĞİŞİM GÖSTEREBİLİR.

Bu arada teşekkürler AMCA
    alirizak (05.06.2018), CanDağ (29.08.2018) Bunu beğendi.

Üye efsane2826 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: MeGUI ile Ses Senkronu (Resimli Anlatım)

merhaba benim problemim şu orjinal filmi indirdim ona türkçe ses için türkçe olanınıda indirdim türkçe olandan sesi alıyorum ingilizce olanla senkron tutması için -2000 olarak dönüştürme yapmam gerekiyor dönüştürdüğüm zaman ses dosyasındaki süre 2 saniye kısalıyor örnek: 1.30.20 lik film 1.30.18 olarak çıkıyor bunun sebebi nedir aslında benim tahminim var ses dosyam 132 kb/s ve programda böyle bir seçenek yok 128/160 kb/s arası seçim var sizce bundan dolayımı bu durumda ne yapabilirim

Üye yaseta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: MeGUI ile Ses Senkronu (Resimli Anlatım)

Arkadaşlar benim sorunumda biraz ilginç heryere baktım ama işi bir türlü çözemedim belki aynı sıkıntıda olupta çözen vardır diye ümidimi sizlere bırakıyorum. Malum 4K filmler yaygınlaştı arşivin belli bir kısmını ince ince oraya kaydırıyorum. Bazı animasyonların REMUX versiyonlarını indirip Türkçe dublaj eklemeyi denedim ama sorun şu ki indirdiğim; ÖRN: 4K CARS-1 filminin (Bu baskıda türkçe dublaj çıkmadı) zaman süresi 1:56:46sn görünür iken, buna dublaj eklemek için Bluray baskısının ses dosyasını demuxlayıp ekleyeceğim ses dosyasıda 1:56:36sn görünmekte. Arada tam 10sn lik fark var. Bu sanki sesi 2-3 sn ileri veya geriye çekmelik bir durum değil gibi geldi bana. Bu ses dosyasını ne yaparsam aynı blurayde çıkan görüntü-ses dosyası gibi cuk oturtabilirim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.